Ward Number and NameWinning Candidate, Party
01. Hansari Gird-I Urmila (Independent)
02 Talpura - I Jamvati (Independent)
03. Bhatta Gaon Kamlesh Bharti (BSP)
04. Khusi Pura -I Shanti urf Indu (BJP)
05. Isai Tola - I Siddharth Ahirvar (BSP)
06. Naina Garh Vimal Kishor (BSP)
07. Kachiyana Pulia No. 9 Sweta Yadav (Independent)
08. New Basti - I Kanti Chatrapal (BJP)
09. Hansari Gird - II Arvind Kumar (INC)
10. Nainagarh Dakshin - I Pushpendra (Independent)
11. Bahar Sainyar Gate Pradeep (BJP)
12. Schoolpura Ravindra Kumar Lovely (BSP)
13. Kochha bhanwar Pinki Yadav (Independent)
14. Khusipura - II Pushpendra Kumar (Independent)
15. Gadiya gaon Chhote Lal, IND
16. Masihaganj Mahesh Gautam, BSP
17. Nandpura - II Jugal Kishore (BSP)
18. Talpura - II Geeta Devi (BJP)
19. Bangala Ghat Anshu Rai (Independent)
20. Gudari Aman (Independent)
21. Simradha Mamata (BSP)
22. Bijauli Gayatri (Independent)
23. Lahar gird- I Sanjay Singh Rajput (Independent)
24. Simraha Kamla (SP)
25. Bagicha Puliya No. 9 Sheikh Shahid (BSP)
26. Isai Tola -II Govind Nath (BJP)
27. Dadiyapura - II Balkishan (BSP)
28. Hirapura Mira Kotiya (BJP)
29. Nainagarh Dakshin - II Bharat Kumar (BJP)
30. Aligola - I Rajkumari Yadav (Independent)
31. Lahargird - II Rajkumari (BJP)
32. Pichhor Anjali (SP)
33. Aourachha Gate ke Bahar- II Priyanka Sahu (BJP)
34. New Basti - II Jitendra Singh (AAP)
35. Nandanpura - I Qamar Khatoon (BSP)
36. Premganj Umesh Joshi (BSP)
37. Bahar Datiya Gate - I Bhagwati (Independent)
38. Aligol Avinash (BJP)
39. Bahar Datiya Gate - II Ajeeda Makrani (INC)
40. Aazad Ganj Surendra Sahoo, BJP
41. Nandanpura - III Vidya Prakash Dubey (BJP)
42. Sagar Gate Ashish (AAP)
43. Nanak Ganj Dinesh Pratap, BJP
44. Civil Lines Uttari Bhag Rajesh, BJP
45. Chhaniyapura Abdul Javeer (INC)
46. Premganj - I Kanhaiya Kapoor (INC)
47. Talaiya Neeraj Gupta (BJP)
48. Maiwatipura Suleman Ahmed Mansoori (INC)
49. Civil Lines Paschmi Bhag Sushila Gokul Dubey (Independent)
50. Dadiya pura - I Kishori (BJP)
51. Civil Lines Dakshini Bhag - II Vikas Khatri (INC)
52. Mukaryana Anees (SP)
53. Bahar Khanderav gate Lakhan Kushwaha (BJP)
54. Bahar Aorachha Gate - I Rama (BJP)
55. Civil Lines Dakshini Bhag - I Sunil (BJP)
56. Taoriya Narsinghrav Anil Soni (Independent)
57. C.P. Mission Compound Dinesh Singh urf Deepu (Independent)
58. Gusaipura Mukesh Soni (Independent)
59. Darubhodela Nirdosh Agarwal (BJP)
60. Lakshman ganj Pradeep Nagariya BJP

Last Updated on 7 January 2018